VÍTEJTE
Vítejte na stránkách prvního mobilního maséra v Kroměříži. Nabízím Vám relaxaci a uvolnění v soukromí Vašeho domova.
AKCE
Akční cena na baňkování zad a šíje 220 Kč.
DÁRKOVÉ POUKAZY
Darujte svým známým, kamarádum či rodině dárkový poukaz na naše služby.
Klasická masáž
Masáž je umění dotyku. Je to umění, které lze použít k utišení bolesti, zmírnění napětí a uklidnění. Pro mnohé z nás jsou bolesti v zádech běžným pocitem, zvykli jsme si na něj. Často si teprve až po masáži uvědomíme, že naše svaly byly namožené, bolestivě napjaté, a že překonávání nepříjemných pocitů, s tím spojených, nás stojí spoustu energie. Masáž nám dá ochutnat pocit uvolnění a pozitivního naladění, můžeme náhle volně dýchat a pohybovat se.
Jedná se o masáž, která odstraňuje únavu a posiluje regeneraci organizmu. Dále zbavuje tělo ochablosti a ztuhlosti. Díky přesným postupům při masírování jednotlivých partií se předchází procesu zkracování svalstva, které často působí bolestivě na celý organizmus. Klasická masáž napomáhá prokrvení končetin a návratu žilní krve a mízy z periferií do oběhového centra. Další blahodárné účinky takzvané Švédské masáže jsou prokrvení svalového a vazivového aparátu, ale druhotně i vnitřních orgánů. Při masáži dochází ke zrychlení látkové výměny, vytlačení odpadních vod a balastních látek. Rozmasírováním ztuhlého svalového systému se uvolňují jednotlivá svalová vlákna a reagují povolením spazmů. Nastupuje celková regenerace organizmu, odstranění únavy, pocit lehkosti a volnosti těla. Klasická regenerační masáž, v našem studiu, může prospět i kloubům díky prokrvení a vybalancování svalových skupin, které je fixují. Také procesu přeměny svalové hmoty ve vazivo pomáhá předcházet tato masáž.
Indikace (kdy je masáž vhodná):
Kontraindikace (kdy není masáž vhodná):
Sportovní masáž
Sportovní masáž vychází v historii z masáže klasické, má ovšem svá specifika, kterými se od klasické masáže liší. Záleží, zda máme sportovce připravit fyzicky i psychicky před sportovním výkonem nebo naopak zklidnit a zrychlit regeneraci po sportovním výkonu. Důležitou roli hraje také fakt, jakou sportovní činnost konkrétní sportovec vykonává. Liší se pořadí hmatů, kdy se např. nejdříve zařazují hnětací hmaty a až poté roztírací.
Druhy klasické masáže
Masáže dělíme podle oblasti, která je masírována
Indikace (kdy je masáž vhodná):
Kontraindikace (kdy není masáž vhodná):
Lymfatická masáž
Lymfatická drenáž je v současné době velmi populární kosmetickou metodou, která umožňuje odstraňování celulitidy. Lymfatická masáž je především velmi uznávanou léčebnou metodou s širokým spektrem využití.
K čemu lymfatická masáž napomáhá
Jak lymfatická masáž probíhá
Manuální lymfodrenáž - provádí terapeut na suchou pokožku, dochází tak k většímu tření a účinek se prohlubuje. Dochází ke změně tlaku na kapilární stěnu a zlepšení vyměny látek mezi krví a tkáněmi. Masáž se provádí malým tlakem, který působí jenom na kůži a podkoží, je tedy jemná, bezbolestná a velice příjemná. Provádím lymfatickou masáž obličeje, celkovou, nebo podle přání klienta.
Lymfatický zábal – klientce je aplikována speciální emulze na oblast nohou , hýždí a břicha, je zabalena do folie, přes břiško je dána termo zlatá folie a uložena do lymfatických kalhot. Po uvolnění tříselních uzlin a lymfatické masáži v oblasti krku následuje přístrojová lymfatická masáž.
Je vhodné lymfatickou masáž opakovat.
Čokoládová masáž
Horká čokoládová masáž je luxusní procedura, která omlazuje a vyhlazuje pokožku. Zbavuje ji odumřelých buněk a činí ji jemnou. Podporuje odplavování škodlivých látek z těla, má antioxidační účinky a pozitivně působí na mysl, poněvadž je čokoláda bohatá na minerály jako vápník, draslík a hořčík, vitaminy, polyfenoly, teobromin, esterol a kofein. Díky právě kofeinu je čokoládová masáž vynikající procedurou proti celulitidě. Blahodárně působí na zpomalení procesu předčasného stárnutí – vyživuje, omlazuje, regeneruje a tonizuje pokožku.
Druhy čokoládové masáže
Kontraindikace (kdy je masáž nevhodná)
Kinezio a lymfo tejping
Taping nebo-li tejpování je metoda, kdy za pomocí speciálních lepících pásek nalepených na kůži v problémové oblasti dochází k pasivní podpoře kloubů a vazů. V rámci terapie se taping užívá jako pasivní podpora, jež má za úkol ulevit namáhanému kloubu a snížit přetěžování dané oblasti. Pomocí tapingu je poškozená část pohybového aparátu méně náchylná k přetěžování a postižená část je udržována ve fyziologicky optimální poloze. Speciální techniky tejpování tedy umožňují kloubu pohyb v jeho běžném rozsahu bez překročení bolestivých hranic.
Díky tejpingu můžete:
Lze také řešit klinické stavy, jako jsou:
Jak lymfatická masáž probíhá
Kromě užití jako podpůrný prostředek při sportu nebo pro terapeutické účely je taping využíván jako korekční prostředek pro drobné deformace (např. při propadlé nožní klenbě, při vbočeném palci apod.). Dobře také působí na nervový a oběhový systém.
Anticelulitidová masáž
Celulitida - "pomerančová kůže" souvisí s nedostatečnou činností lymfatického systému a krevního oběhu. Podkožní tukové buňky se zvětšují, tělo je zanášeno toxiny, které by měl odvádět lymfatický systém. Tkáně trpí buněčnou podvýživou, čímž dochází ke změnám podkožního tukového vaziva. Celulitida se může vyskytnout především na stehnech a hýždích.
Stupně celulitidy:
Na vznik celulitidy má vliv:
Průběh ošetření:
Razantní masáž anticelulitidovým olejem, při které dochází k postupnému rozrušování tukových buněk. Po této masáži je čas na relaxaci při zábalu v ozónovém krému.
Tyto produkty jsou 100% přírodní, mají detoxikační účinky, výrazně zlepšují funkci krevního a lymfatického oběhu, aktivují metabolismus a imunitní systém, snižují únavu, efektivně vyhlazují a čistí pleť, redukují stárnutí pokožky, působí proti celulitidě.
Kontraindikace:
Frekvence opakování masáže: 1 - 2x týdně dle stupně celulitidy, celkem 6 - 10 opakování, dále udržovací 1x měsíčně.
Baňkování zad a šíje
Baňkování (vakuoterapie) je jedinečná účinná masážní a léčebná technika, při které dochází k velmi intenzivnímu prokrvení masírované části. Původ baňkování je připisován starověké Číně. Prostřednictvím baněk lze zmírnit či odstranit celulitidu, bolesti zad a kloubů, osvědčily se i při léčbě migrény, cukrovky, vysokého krevního tlaku, zažívacích problémů, dny, potížích se žlučníkem atd.
Délka baňkování
Délka baňkování je individuální, pohybuje se mezi 20 – 45 minutami, doporučuje se provádět baňkování dvakrát až třikrát týdně. Obvykle již po první proceduře se dostavuje značný pocit úlevy. Nepříjemným doprovodným efektem baňkování je popraskání drobných cévek a vzniku podlitin, ale během 3 dnů dojde k jejich vymizení.
Baňkování a jeho účinky na naše tělo:
Při baňkování dochází k intenzivnímu prokrvení míst, kde byly baňky přiloženy (mechanický účinek). Baňkování ovlivňuje vnitřní orgány (reflexní účinek) a napomáhá odstraňovat toxické látky z těla ven (detoxikační účinek).
Indikace (kdy je masáž vhodná):
Kontraindikace (kdy není masáž vhodná):
Copyright © 2014. Mobilní masáže.All Rights Reserved.
Designed and made by WEBKROM.